Oferuję matki pszczele doskonałej jakości i walorach użytkowych.

Sklenar 47/H/47
Charakteryzowana jako niezniszczalna, bardzo twarda pszczoła o silnych skłonnościach do czyszczenia ula. Tworzy średnio silne rodziny o dużym temperamencie. Pszczoły cechują się dobrą wydajnością i brakiem skłonności do rójki. Późną jesienią osiągają silne roje. Określane jako “skowronki” z powodu wczesnego rozpoczynania pracy.

Sklenar 47/19/48
Stara linia hodowlana z bardzo łagodnymi pszczołami, dającymi wiele satysfakcji w obsłudze. Tworzy silne rodziny, nieskłonne do rójki, o dużej wydajności. Dobra linia do krzyżowania.

Sklenar 47/G/10
Z powodu swej wybitnej łagodności określana jako “jagnięca” pszczoła, idealna dla dzieci. Tworzy bardzo silne rodziny, wdzięczne w obsłudze, z małą skłonnością do rójek. Roje osiągają dużą wydajność oraz nie mają tendencji do składania miodu w gnieździe.

Carnica CT
Pszczoły tej linii najlepiej wykorzystują pożytki spadziowe zarówno bardzo dobrze sprawdzają się na wszelkich innych pożytkach nektarowych. Przystosowane są do każdego rodzaju gospodarki pasiecznej. Tworzą rodziny o średniej sile i silne, bardzo dobrej dynamice rozwoju wiosennego, preferując ule typu stojak. Przystosowane są do trudnych warunków zimowania, charakteryzują się dużą skłonnością do składania miodu w nadstawkach, a duże ilości pyłku w plastrach okrywowych. Pszczoły są łagodne, nie wykazują zwiększonej rojliwości nawet w zbyt ciasnym gnieździe dają się bardzo łatwo wyprowadzić ze stanu rojowego.

Oferowane matki pochodzą z materiału reprodukcyjnego z bezpośredniego importu z Austrii.

CENA 20 zł – nieunasienniona
CENA 60 zł – unasienniona (na matki unasiennione trzeba się zapisywać).

Matki wysyłamy pocztą jest to najlepsza forma wysyłki koszt wysyłki około 20 zł. Matki zamówione do godziny 07:00 zostają wysłane tego samego dnia. Matki wysyłamy od poniedziałku do czwartku.

Matki można także odebrać samemu. Matki możemy dowieść do Jarosławia, Rzeszowa i Dynowa.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do współpracy.
tel. 790-371-464 lub 531-700-076
e-mail: mateuszsek1996@wp.pl